Laseroterapia frakcyjna to przełom w leczeniu blizn i rozstępów. 

Otworzyła ogromne możliwości terapeutyczne w problemach, które leczone były przewlekle i rzadko z osiągnięciem spektakularnych efektów. Pojawienie się laserów frakcyjnych stanowi rewolucję terapeutyczną w odnowie skóry.

Zasada działania lasera frakcyjnego opiera się na tworzeniu na skórze siatki punktów, w których działa światło lasera, tworząc w skórze kolumny mocno rozgrzanej skóry. To ciepło stymuluje sąsiednie komórki do intensywnej produkcji kolagenu w celu regeneracji. Dzięki podgrzewaniu kolumn w skórze, w czasie jednego zabiegu laser podgrzewa tylko część skóry, pozostawiając resztę nienaruszoną, a proces gojenia po zabiegu jest bardzo szybki. W powstałych w skórze kolumnach odbudowują się zupełnie nowe, świeże, elastyczne włókna kolagenowe i dzięki temu odbudowana w naturalny sposób nowa skóra jest miękka, gładka i ( w zależności od ilości wykonanych zabiegów ) stopniowo wolna od niedoskonałości. Laser frakcyjny daje w chwili obecnej najlepsze efekty terapeutyczne.

W zależności od stopnia nasilenia zabiegu objawy się różnią. W przypadku usuwania blizn jest to raczej intensywny zabieg, a na skórze po zabiegu mogą pojawić się niewielkie kropelki krwi. Skóra jest podrażniona i należy stosować preparaty nawilżające i natłuszczające wg instrukcji lekarza.

Skóra potrzebuje chwili czasu na wygojenie, w związku z czym warto pomyśleć o dwu kilkudniowym odpoczynku po zabiegu. Można umówić się na zabieg, np. w piątek i wtedy raczej do poniedziałku pacjent powinien móc w miarę normalnie pójść do pracy, czy szkoły.

W zależności od głębokości i wielkości blizn możemy uzyskać bardzo znaczne wypłycenie lub niemal całkowitą likwidację blizn.